Jsme víc než bistro

Naší snahou je používat lokální potraviny z udržitelných zdrojů. Zeleninu nakupujeme od pana Martina Kuchaře z Pískové Lhoty a dalších lokálních pěstitelů.

Vejce nám dodává farma Král, která má pouze volné chovy. Jablka s láskou pěstuje pan Křivánek na bývalých chmelnicích Lounska.

Vína jsou z malého rakouského vinařství Birgit a Hubert Liener z Drasenhofenu, těsně za hranicemi u Mikulova.

Kromě jídla na vás v Bistru 8 čeká i malá přehlídka lokálních deisgnérů, a umělců s nimiž aktivně spolupracujeme. V interiéru tak najdete například lustry a svícny ze studia DECHEM založeného Jakubem Jandourkem a Michaelou Tomiškovou. Jídlo servírujeme na originální talíře od Silvie Luběnové známé jako maestrokatastrof ke stolům pochází z atelieru dvojice Master&Master (Ondřej Zita a Luděk Šteingl). Květinové dekorace bistra, jež tvoří pokojové rostliny a bylinky dodává Haenke Botanical Lab Stálou květinovou výzdobu obstarává květinářství Plevel.

Pro milovníky knih jsme v Bistru8 na vinohradech připravili knihovnu s publikacemi, z PageFive které sídlí naproti Bistru ve Veverkově ulici Na vinohrady jsme kuchaře a obsluhu oblékli do zástěr od návrhářky Štěpánky Pivcové, která spolupracuje s předním českým návrhářem Jakubem Polankou.

Ve veverkově ulici můžete navštívit i galerii “Druhá stěna vpravo od dveří”. Za tímto počinem stojí kurator Tomáš Svoboda. Díky němu bylo možné vidět díla významných současných moderních umělců, mimo jiné : Jiřího Kovandy, Krištofa Kintery, Evy Koťátkové, Zbyňka Baladrána, Josefa Bolfa a dalších (omlouvám se všem které jsem neuvedl).

Doufáme, že v brzké době bude zprovozněna i galerie v Ondříčkově.